Kaikki haluavat päästä hakukoneen AI-yhteenvetoon, mutta pelkkään tekoälyyn keskittymisen sijaan sisällön​ optimointi​a on tehtävä ihmiselle.

keskustelu on tallenne Kindin Afterworkeilta Helsingistä 6.11.2025

Keskustelemassa: Anna Rowlinson, Head of Digital Journeys & Performance, Danske Bank & Juuli Jaskari, digilead, Kind Company

GEO-optimoinnin muistilista

  • GEO ei tapa SEOa, mutta muuttaa sen.
  • On entistä tärkeämpää, että sisältösi vastaa selkeästi tarkoitukseensa.
  • Tee, mittaa, opi, toista – sillä pääset alkuun myös GEOn kanssa.



Tutustu muihin artikkeleihimme

  • Kindin Nordic Green Energylle tekemiä digimainoksia
    Myyntitavoitteet rikki jatkuvalla somemainonnalla – case Nordic Green Energy
    Pohjoismainen Nordic Green Energy toimii kilpaillulla sähkömarkkinalla. Jatkuvalla somemarkkinoinnilla saatiin vuoden 2025 myyntitavoitteet rikki jo vuoden puolessavälissä.
    Lue lisää
  • Kindin VEOlle tekemiä markkinointimateriaaleja
    Kuinka tavoittaa vaativat B2B-kohderyhmät – case VEO
    VEO on automaatio- ja sähköistysratkaisujen innovoija, jonka ostaja-asiakkaita on hankala tavoittaa perinteisin keinoin. Vaan ovatko insinöörit sittenkin ihmisiä?
    Lue lisää
  • Kind artikkeli - Vahva brändi saa sanomaan kyllä markkinoinnille
    Työkaluja brändin johtamiseen
    Taktisella markkinoinnilla saa nopeita tuloksia, mutta hyvä brändi kasvattaa todistetusti taktisen tehoa. Brändi on sen sijaan yhtä vahva kuin ihmiset sen takana. Näillä konkreettisilla vinkeillä kehityt brändääjänä ja kasvatat brändisi tehoa. keskustelu on tallenne Kindin Afterworkeilta Vaasasta 13.11.2025 Keskustelijoina: Salla López, kaupallinen johtaja, Kind Company & Viivi Tervonen, strategia lead, Kind Company Brändin rakentajan muistilista
    Lue lisää